Leke tedavisi

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer, anti-aging, kırışıklık, akne ve yara gibi izlerle birlikte yaşa bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarının tedavisinde nokta atışı yaparak tedavi etme ve iyileştirme özelliğe sahip yeni bir uygulamadır. İşlem sonrası ciltte incelme olmaz. Alt deri yenilenerek cildin gergin ve sıkı olması sağlanır.

Fraksiyonel lazer, özellikle üst deride oluşan sivilce izlerinin tedavisinde, alt deride ise yara izi, yanık izi, ameliyat izi ve vücut çatlakları gibi daha derinde bulunan izlerin tedavisini mümkün kılmaktadır.

Sivilce İzleri ve Akne Tedavisi

Özellikle gençlik döneminde görülen sivilce ve akne gibi cilt problemleri ilerleyen yaşlarda azalma gösterse bile cilt üzerinde leke bırakmaktadırlar. Cilt lekeleri günlük hayatta ve iş hayatında pek çoğumuz için estetik bir görünüş bozukluğu ve özgüven eksikliğine sebep olmaktadır.

Sivilce izleri ve akne lekeleri günümüzde pek çok yöntem ile tedavi edilebilir. Scarlet S de sivilce tedavisi ve akne tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Scarlet S fraksiyonel radyofrekans cihazıdır. Özel tasarlanmış sistemiyle aracılığıyla cilt altına radyofrekans enerjisi vererek lekelere kesin çözüm sunar.

Lazerle akne tedavisi ve lazerle sivilce tedavisinde fraksiyonel lazer işlemi de uygulanmaktadır. Birkaç seans sonrasında lekelerde azalma ve hasarlı bölgelerde iyileşme gözle görülür bir şekilde hissedilmektedir.

Ben ve Çil Tedavisi Nedir?

Benler; doğuştan gelen veya erken çocukluk döneminde belirginleşen yüzde ve gövdede lekelenme şeklinde ortaya çıkan oluşumlardır.

Çiller; özellikle yüz bölgesinde yoğun olarak görülen yaz aylarında güneş ışınlarının etkisi ile artış gösteren cilt lekeleridir.

Ben tedavisi ve çil tedavisi günümüzde lazer tedavi yöntemleri ile çözüme kavuşmaktadır. Q Switched Laser yöntemi leke tedavilerinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Konforlu bir uygulama olan lazer ile ben ve çil tedavisinden sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Doğum Lekesi Tedavisi Nedir, Ne Kadar Sürer?

Doğum lekesi doğuştan vücutta var olan bir lekedir ve oluşum nedeni bilinmemektedir. Büyümeyle beraber derinin genişlemesi ile lekede de büyüme görülür. Görsel açıdan rahatsızlık veren doğum lekesi, toplum içinde psikolojik rahatsızlıklara da sebep olabilir.

Doğum lekelerinde lazerle tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Özellikle Işık Peeling ve ND: Yag Lazer yöntemi doğum lekelerinin tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerdir.

Doğum lekelerinin boyutuna göre tedavi süresi 4 – 8 hafta arasında değişmektedir. Doğum lekesi tedavisini yaş ilerlemeden, leke büyümeden yaptırmak gerekir. Deri üzerine uygulanacak olan her yöntem doktor kontrolünde yaptırılmalıdır.

 

Hastanelerimize gelerek cilt tedavi merkezimizi ziyaret edebilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Leke tedavisi fiyatlarını öğrenmek için mesaj gönderin.

Bir cevap yazın

ArabicEnglishRussianTurkish